Contents -


I. Council (until 31 december 1980)

Independent Chairman: Bukar Shaib

Afghanistan 1
Algeria 1
Argentina
Australia
Bangladesh
Belgium 1
Botswana
Brazil 1
Cameroon
Canada 1
Chad 1
China
Colombia 1
Cuba 1
Egypt
El Salvador
France
Germany, Fed. Rep. of
Ghana
Hungary 1
India
Indonesia
Iraq 1
Italy
Ivory Coast
Jamaica 1
Japan
Kuwait
Liberia 1
Madagascar
Malaysia
Malta 1
Mexico 1
Pakistan
Panama
Portugal
Saudi Arabia, Kingdom of
SenegaI ()
Sri Lanka 1
Sweden
Syria
Tanzania 1
Thailand
United Kingdom
United States of America 1
Venezuela
Yugoslavia
Zaire 1
Zambia

1 Term of office until 31 December 1980.

2 Term of office until conclusion of Twenty-first Session of the Conference, November 1981.

3 Term of office until 31 December 1982.


Contents -