Hello from Jayasimha

Welcome and Introductions

Hello from Jayasimha

19/11/2008
Hi Everyone, I am very pleased to join this forum. I am a Management and Software consultant based in Bangalore, India. My interests include ICT for Rural Development, Social Entrepreneurship and Renewable Energy Technologies including Clean Technologies. cheers, jay
Опубликовано Luca Servo - ср, 11/19/2008 - 11:19
Hello Jamasimha, welcome to the e-ag forum on mobile telephony! :) I think the topic of renewable Energy technologies is so important in general and also, in the specific, for ICTs and mobile technology, as one day we will need to take really care of the environmental costs of using these tools. I hope you will share this relevant topic with the other participants in the conversations which are taking place in "[url=http://www.e-agriculture.org/550.html?&view=single_conf&cat_uid=55&conf… 1 - Day 1[/url]" and in "[url=http://www.e-agriculture.org/550.html?&no_cache=1&view=single_conf&cat_… 1 - Day 3[/url]". Cheers, Luca (FAO)

Стать участником

В качестве участника форума e-Agriculture вы можете принимать участие в обсуждениях, получать регулярные обновления по электронной почте и просматривать профили других участников.